Inne Artykuły

STRONY RESPONSYWNE KORZYŚCI Z POSIADANIA PROFESJONALNEJ STRONY INTERNETOWEJ

STRONY INTERNETOWE RESPONSYWNE

Strony internetowe responsywne (napisane w technologii RWD – Responsive Web Design) to najprościej mówiąc strona internetowa, która dostosowuje swoją budowę pod każdy wyświetlacza – od monitora ekranowego po telefony komórkowe, smart tv i inne nowoczesne urządzenia. Badania statystyczne przeprowadzone w 2016 roku pokazały, że przeglądanie najpopularniejszych stron internetowych w Polsce już w 78 % odbywa się za pomocą tabletów oraz telefonów komórkowych. Z uwagi na powszechną dostępność (standardem jest posiadanie w kieszeni smartphon’a z dostępem do internetu) ten fakt nikogo nie dziwi.. Jedziesz autobusem, stoisz w kolejce czy leżysz wygodnie na kanapie. Nie musisz nosić ze sobą laptopa żeby poserfować w sieci.

Wygoda przeglądania serwisu na urządzeniach mobilnych to jeden z fundamentów sukcesu danej strony. Ludzie odzwyczaili się (a nawet nigdy się nie przyzwyczaili) do poziomego przewijania stron www na urządzeniach mobilnych. Strony internetowe powinny być przejrzyste i czytelne.

Stąd też jednym z najważniejszych elementów posiadania strony internetowej jest to by otwierała się ona w sposób wygodny i czytelny na każdym urządzeniu.

strony responsywne zabrze

JAKIE JESZCZE PLUSY NIESIE ZE SOBĄ POSIADANIE TO GDY NASZE STRONY INTERNETOWE WYKONANE SĄ W SYSTEMIE RWD?

Przede wszystkim Google wspiera strony internetowe o tej strukturze. Co to oznacza? Oznacza to to, że strona internetowa w RWD “z urzędu” uzyskuje wyższą pozycję w przeglądarce internetowej Google niż strona o identycznej treści zaprojektowana bez automatycznego dostosowania się do różnych szerokości ekranów. Sklepy internetowe, blogi, portale, które są oparte na nowoczesnej architekturze będą wyświetlać się na wyższych pozycjach.

Dodatkowym atutem jest to, że posiadanie strony www w systemie RWD oznacza dla użytkownika, że właściciel strony to osoba na czasie a nie “jakiś Janusz biznesu”.

Reasumując… Jeżeli zastanawiasz się nad zleceniem wykonania strony internetowej to pamiętaj, że jednym z najważniejszych jej funkcji jest to by automatycznie dostosowywała się do każdego urządzenia mobilnego – w skrócie zapytaj czy Twoja strona www będzie responsywna.

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszego PORTFOLIO. Zachęcamy również do KONTAKTU w przypadku pojawienia się dodatkowych pytań.